درباره ما

با ترادوس ترجمه‌هایتان را سریعتر و هوشمندتر انجام دهید و در عین حال یکپارچگی متون خود را در سراسر ترجمه‌ها حفظ کنید.


ما چه میکنیم؟

در آموزشگاه ترادوس ما میکوشیم تا مترجمین را با نرم افزار SDL Trados Studio آشنا کنیم و از سطح مبتدی تا حرفه‌ای نحوه کار با این حافظه ترجمه را آموزش دهیم. همچنین آموزش سایر فناوریهای ترجمه و برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با ترجمه نیز در برنامه کاری ما پیش بینی شده است که به مرور اجرایی خواهند شد.

علاوه بر ارائه کلاسهای حضوری و آنلاین، در آموزشگاه ترادوس آخرین کتابها و جزوات و مقالات مرتبط با ترادوس و فناوریهای ترجمه را نیز به زبان فارسی منتشر و ارائه می‌کنیم و بدین ترتیب میکوشیم تا آموزش ترادوس و سایر فناوریهای ترجمه را به صورت آکادمیک در ایران گسترش دهیم.

ما که هستیم؟

آموزشگاه ترادوس برای نخستین بار در ایران و با هدف آموزش نرم افزار SDL Trados Studio و سایر فناوریهای مرتبط با ترجمه راه اندازی شده است. نرم افزار SDL Trados Studio که از این پس آن را به اختصار، ترادوس خواهیم نامید، یکی از پیشرفته ترین فناوریهای روز در زمینه حافظه ترجمه است. حافظه‌های ترجمه بسیاری در بازار توسط شرکتهای مختلف ارائه شده است، اما به جرأت می‌توان گفت که ترادوس جامع‌ترین و کاربردی ترین ابزار حافظه ترجمه است که تاکنون در دسترس قرار گرفته است. با این حال این ابزار بسیار کارآمد، آنچنان که باید در میان مترجمین ایرانی شناخته شده نیست. از این رو آموزشگاه ترادوس می‌کوشد تا با آموزش اصولی و کاربردی ترادوس، این شکاف عمیق در بازار ترجمه سنتی ایران را برطرف کند و به نوعی ترجمه حرفه‌ای و علمی را در ایران گسترش دهد. تمامی دوره‌ها و محتویات آموزشی ارائه شده در آموزشگاه ترادوس بر مبنای تازه‌ترین مطالب آموزشی شرکت SDL است.